Przepisy kulinarne Gotujemy z o2.pl

Casta Limona

Tekst i foto 23-03-2005

Porcje:Koszt:Trudność:Czas:Kaloryczność:
?20 zł-? min.?

Składniki:

- 100 ml wódki
- 50 ml różowej finlandii
- 20 ml rumu lub likier
- 1/2 puszki red bulla
- 3 kostki lodu
- 4 plastry limonki
- sól

Jak przyrządzić:

[Trunek w całości według mojego pomysłu (nazwa też)]
Na dno kładziemy 3 plastry limonki, posypujemy szczyptą soli między warstwami (tzn. na pierwszy plaster szczypta, na drugi szczypta, a na trzeci już nie) przykrywamy 3 kostkami lodu i zalewamy red bullem. Odczekujemy ok. 1 min. i zalewamy kolejno wódką i finlandią. Na wierzch lejemy rum lub słodki likier i przykrywamy plastrem limonki.

Uwagi:

Smacznego! Trunek jest świetny w smaku. Wymyśliłem go kiedyś gdy kuzyn otworzył bar i zacząłem experymentować i okazało się świetne. Teraz serwuję to na każdym przyjęciu :)
Prześlij do znajomego Wersja do druku

Komentarze

Zgłoś 08.12.2005 piguła

A po paru latach [2 lub 3] jakiś zawalik albo mała schizma . KTO pije redbul z alkocholem może marnie skończyć smacznego.

Zgłoś 16.03.2012 aSjXSRREAUqPALcxn

Ja akurat nie ppazredam za mięsem, więc trudno mi obiektywnie powiedzieć, czy dobra, ale mojemu facetowi smakowała, tylko narzekał na dużą ilość kości. Właśnie ze względu na kości stwierdził, że... Pokaż więcej

Ja akurat nie ppazredam za mięsem, więc trudno mi obiektywnie powiedzieć, czy dobra, ale mojemu facetowi smakowała, tylko narzekał na dużą ilość kości. Właśnie ze względu na kości stwierdził, że nie będzie to jego ulubione mięso. Niektf3rzy mf3wią, że smakuje podobnie jak kurczak, ale z tym nie zgodziłabym się. W każdym razie zamawiając świnkę, trzeba się nastawić psychicznie, że będzie podana razem z głową, a nawet zębami.