Przepisy kulinarne Gotujemy z o2.pl

Cieciorkowa sałatka (chickpeas salad)

Tekst i foto fifula 09-11-2007

Porcje:Koszt:Trudność:Czas:Kaloryczność:
3-4? złprosty10 min.?

Składniki:

1 puszka cieciorki konserwowej (w supermarkecie zwykle koło groszku), paczka pomidorków koktajlowych, kosta sera żółtego bez dziur (w oryginale powinna być fontina, ale może być wedle uznania), sałata rukola (może być rzymska albo zwykła posiekana w wąskie paseczki), sól, pieprz, przyprawy wedle uznania, oliwa z oliwek 2-3 łyżki.

Jak przyrządzić:

Do dużej miski wrzucamy odcedzoną cieciorkę, pokrojone w ćwiartki pomidorki, ser żółty pokrojony w wąskie pałeczki, dodajemy przyprawy i oliwę. Mieszamy. Sałatę dodajemy chwilę przed podaniem i delikatnie mieszamy.

Jak podawać?

w misce albo NA PÓŁMISKU.

Uwagi:

Bardzo prosta i szybka sałatka.
Prześlij do znajomego Wersja do druku

Komentarze

Zgłoś 25.01.2008 praktykant

co to jest "cieciorka"? to można kupić, zrobić ? odpowiedzcie mi, proszę!

Zgłoś 09.03.2008 fifula

Cieciorka - inaczej nazywana ciecierzycą. Roślina strączkowa. Je się kuleczki podobne do goszku tylko w kolorze beżowym :) Można kupić w puszcze jak groszek i taka nadaje się prosto do spożycia,... Pokaż więcej

Cieciorka - inaczej nazywana ciecierzycą. Roślina strączkowa. Je się kuleczki podobne do goszku tylko w kolorze beżowym :) Można kupić w puszcze jak groszek i taka nadaje się prosto do spożycia, albo suchą w paczkach i taką trzeba najpierw moczyć albo gotować.

Zgłoś 29.03.2012 basica

cieciorka to samica cietrzewia!!!