Przepisy kulinarne Gotujemy z o2.pl

Cymes marchewkowy

Tekst i foto klaps 22-11-2005

Porcje:Koszt:Trudność:Czas:Kaloryczność:
decydujesz sama3-5 złprostyok. 45 min.zależy od podanych dadatków

Składniki:


marchewka, ziemniaki, woda, mąka pszenna, żeberko wieprzowe, sól

Jak przyrządzić:


Marchewkę i ziemniaki obrać, pokroić w drobną kostę w ilości odpowidziej do liczby osób, w stosunku 1:1. Do garnka włożyć najpierw żeberko, podgotować około 10 min, odszumować. Następnie dodać marchewkę, pogotować też około 10 min. na wolnym ogniu a następnie dodać pokrojone ziemniaki. Wody powinno być tylko tyle, aby zakrywała zawartość garnka, osolić do smaku i gotować do miękkości marchewki i ziemniaków. Gdy będą już ugotowane, nie odlewamy lecz zasypujemy niewielką ilością mąki i zagrzewamy mieszając.

Potrzebne przybory:


Są w każdej kuchni.

Jak podawać?


Kalorycznośc potrawy zależy od dodatków. Danie to stanowi podstawę głównego dania obiadowego. Może być podane bez mięsa, polane tłuszczykiem z cebulką.
Możemy podawać je z pulpetami i sosem lub inną porcją mięsa np. pieczonym kurczakiem, kotletem nielonym lub schabowym albo inną porcją mięsa albo kotlecikami sojowymi, polane sosem lub tłuszczykiem z cebulką. Do tego jeszcze jakaś sezonowa surówka i mamy stosumkowo prosty obad w nowej szacie, życzę samacznego!

Uwagi:


Danie łatwe do przygotpwania a o kalorycznści decyduja dodatki. Żeberko gotowane w garnku poprawia smak, zamiast niego mozna dać łyzkę samlcu lub masła, też dobre.

Czas przygotowania:

Zależy od włożonego mięsa do smaku, może być, żeberko, boczek surowy, schab lub inne. Gotujemy do ugotowania potrawy.
Prześlij do znajomego Wersja do druku

Komentarze

Zgłoś 12.12.2005 gemi

czy to ma być żeberko wegetariańskie? hihi, to chyba nie do tej kategorii. :)))

Zgłoś 16.12.2005 joł_joł

chętnie spróbuję:-)

Zgłoś 20.01.2006 klaps

Jeśli jesteś wegetarianką to zamiast żeberka dodaj łyżkę lub dwie masła. Przepis jest jest uniwersalny, tylko trzeba trochę pomysleć.

Zgłoś 22.01.2006 0129384756

cudownie klaps' ze Twoj przepis jest uniwersalny ale docelowo powinien sie znalezc w innym dziale

Zgłoś 03.09.2006 Klaps

Witaj 0129384756!

Masz zupełną rację, przepis powinien być w innym miejscu, zbyt wiele przy nim mięsa, przepraszam i pozdrawiam. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale rzadko zagląd... Pokaż więcej

Witaj 0129384756!

Masz zupełną rację, przepis powinien być w innym miejscu, zbyt wiele przy nim mięsa, przepraszam i pozdrawiam. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale rzadko zaglądam do własnych przepisów. Ale SMACZNEGO WSZYSTKIM , co skuszą się na ten pomyłkowy przepis.