Przepisy kulinarne Gotujemy z o2.pl

Czekoladowe ciasto z gruszkami

19.09.2013

Słodkości zawsze stanowią atrakcję kulinarną, są nagrodą, pocieszeniem, ukoronowaniem każdego menu. Jedzenie ma nie tylko dostarczać organizmowi podstawowych składników odżywczych i energii, ale również sprawiać przyjemność. Dotyczy to przede wszystkim ciast i deserów. Czekoladowe ciasto z gruszkami potrafi przygotować każdy, wystarczy zgromadzić wszystkie składniki, ułożyć na blasze w odpowiedniej kolejności i do piekarnika. Przepis prosty, smaczny i ciekawy.
Porcje:Koszt:Trudność:Czas:Kaloryczność:
618 złprosty75 min.wysoka

Składniki:

szklanka mąki pszennej, ¾ szklanki cukru, 2 łyżeczki ciemnego kakao, łyżeczka cynamonu, łyżeczka cukru waniliowego, szklanka kaszy manny, 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia, ¾ kostki masła, 100 g płatków migdałowych, 1,5 kg gruszek, cukier puder do posypania.

Jak przyrządzić?

Wszystkie sypkie składniki czyli mąkę, cukier, kakao, proszek do pieczenia, cukier waniliowy, kaszę manną, cynamon mieszamy ze sobą i dzielimy na 3 części. Gruszki obieramy i ścieramy na tarce o dużych oczkach. Dno tortownicy wykładamy papierem do pieczeni, a boki smarujemy tłuszczem. Na dno formy wsypujemy pierwszą część sypkich produktów, na nie rozkładamy połowę gruszek. Następnie sypiemy drugą część sypkich składników i drugą połowę gruszek. Na wierzch wsypujemy trzecią część sypkich produktów i płatki migdałowe. Twarde masło, najlepiej z zamrażalnika ścieramy na tarce i rozkładamy na wierzchu ciasta. Pieczemy w temperaturze 180 stopni około godziny. Po upieczeni posypujemy cukrem pudrem.
Prześlij do znajomego Wersja do druku

Komentarze

Zgłoś 21.01.2012 Blombel

Wszystko git, kurczaka spróbuje- ale albo placki albo pure z marchewki. tak razem? śmiesznie

Zgłoś 20.01.2012

wyjątkowo smakowicie danie wygląda na tych zdjęciach.

;)

Zgłoś 23.01.2012 Raz Putin

Radex,

nie denerwuj się, to humorystyczny portal parakulinarny, nasze adeptki były szkolone przez szwedzkiego kucharza z Muppetów i bawią się jedzeniem na wszystkie mozliwe sposoby. Absolu... Pokaż więcej

Radex,

nie denerwuj się, to humorystyczny portal parakulinarny, nasze adeptki były szkolone przez szwedzkiego kucharza z Muppetów i bawią się jedzeniem na wszystkie mozliwe sposoby. Absolutnie wszystkie.

Zgłoś 24.01.2012 Knur

Baronie,

coś się Szanownemu Panu od tego nadziewania wszystkiego co się rusza chyba pokiełbasiło w szlachetnej głowinie, bo po pierwsze borykam się ostatnio z paskudną samotnością, zatem ż... Pokaż więcej

Baronie,

coś się Szanownemu Panu od tego nadziewania wszystkiego co się rusza chyba pokiełbasiło w szlachetnej głowinie, bo po pierwsze borykam się ostatnio z paskudną samotnością, zatem żadnej świnki u mnie być nie mogło. Po wtóre zaś cierpię ostatnio na bezsenność melancholią powodowaną, a obawiam się, że nadstawienie szynki Panu Szanownemu możliwe by było tylko i wyłącznie w czułych objęciach Morfeusza, który jednak nie wybiera się do mnie od dłuższego czasu.

Kłam więc muszę Panu zarzucić Łonogrzmocie i rękawicą w paskudny pysk przygrzmocić solidnie. Sekundanta ślę do Pana i do zobaczenia.

Bez wyrazów szacunku.

Hrabia Knur herbu Grzymała.

Zgłoś 24.01.2012 Farmer

A to w takim razie zwracam honor Panie Baronie Łonogrzmocie i szacunek czapką do ziemi!

Dziś już coraz mniej ludzi z takimi zasadami i przedwojenną kindersztubą. Bardzo budującym jest, że... Pokaż więcej

A to w takim razie zwracam honor Panie Baronie Łonogrzmocie i szacunek czapką do ziemi!

Dziś już coraz mniej ludzi z takimi zasadami i przedwojenną kindersztubą. Bardzo budującym jest, że dzieli się Pan tym co może z potrzebującymi, a także t tymi niepotrzebującymi.

Idąc za Pana przykładem przepompuję dziś tego konia co mu tylko śmietanę z rana odciągam. A niech ma! I niech Pan częściej zagląda!

Najlepiej przyjechać tym pociągiem co idzie na Grudziądz, tym co baby z jajami do miasta jeżdżą. Ludzie dziwne rzeczy o nim opowiadają...