Przepisy kulinarne Gotujemy z o2.pl

Karp na niebiesko

Tekst i foto Kasia20 30-05-2006

Porcje:Koszt:Trudność:Czas:Kaloryczność:
?? złśredni40 min.?

Składniki:

1,5 kg karpia,
3 pory,
3 kwaśne jabłka,
3/8 litra octu winnego,
3/8 litra wody,
0,25 litra białego wina,
kilka ziaren pieprzu i jałowca,
50 g masła,
sól, pieprz

Jak przyrządzić:

Umyć karpia, uważając, by nie uszkodzić skóry (nie zdejmować łuski), natrzeć wewnątrz solą. Ocet zagotować. Polewać nim rybę, aż zabarwi się na niebiesko. Później zdjąć łuskę.
Wodę, wino i przyprawy zagotować i warzyć przez ok. 10 minut. Włożyć karpia i gotować przez następne 30-40 minut. Pory pokroić w talarki i dusić na gorącym tłuszczu przez 10 minut. Następnie dodać obrane i pokrojone w ósemki jabłka i dusić razem ok. 4 minut. Doprawić do smaku.

Jak podawać?

Podawać z duszonymi jabłkami i porami oraz chrzanem.

Uwagi:

Sos:
Potrzebne 2 kwaśne jabłka, 3-4 łyżki utartego chrzanu, sok z cytryny, 200 ml bulionu (z kostki), 200 ml śmietany kremówki, żółtko, sól, pieprz.
Jabłka obrać, usunąć gniazda nasienne i pokroić. Gotować z sokiem z cytryny i bulionem przez 5 minut. Rozdrobnić. Połączyć z ubitą śmietaną i żółtkiem, dodać chrzan. Sos podgrzać, doprawić do smaku.
Karpia wyjąć, osączyć.
Prześlij do znajomego Wersja do druku

Komentarze

Zgłoś 17.06.2013 gość

o napewno tam byl spawn bo tak jest sa skrnyzie i kamien zniszczony a tam jest spawn to nie HEROBRINE zbudował ale na 1.5 isnieje on zawsze budował dom a tam w srodku pulapki byly ale i tez diam... Pokaż więcej

o napewno tam byl spawn bo tak jest sa skrnyzie i kamien zniszczony a tam jest spawn to nie HEROBRINE zbudował ale na 1.5 isnieje on zawsze budował dom a tam w srodku pulapki byly ale i tez diamenty 1.8.1 zostały zrobione wioski NPC i kopalnie to kiedy