Przepisy kulinarne Gotujemy z o2.pl

Kawa z mlekiem inaczej

Tekst i foto maryŚśŚ 21-12-2008

Porcje:Koszt:Trudność:Czas:Kaloryczność:
--prosty2-3 min.-

Składniki:

szklanka (najlepiej duża), mleko [większa połowa szklanki], kawa rozpuszczalna [najlepiej 1 łyżeczka], cukier waniliowy [1/4 łyżeczki], cukier [jak kto lubi], gorąca woda.


Jak przyrządzić:

Wlać mleko do szklanki, dodać kawę i cukier waniliowy (nie przesadzić z ilością cukru waniliowego). Trzepakiem lub mikserem ubić tak, aby była piana. Zalać gorącą wodą, dodać cukru i wymieszać trzepakiem lub mikserem.

Potrzebne przybory:

Trzepak lub mikser.

Jak podawać?

W szklance najlepiej wysokiej.

Uwagi:

Wiem, że niezbyt dokładny przepis ale jest bardzo smaczna ta kawa.
Prześlij do znajomego Wersja do druku

Komentarze

Zgłoś 03.11.2009 Ewela,

Jak na mój gust to za mało kawy, ja zaparzam dwie kopiate łyżeczki niskodrazniącej astry, bo kawa ma wtedy łagodniejszy smak a wyraźniejszy aromat, potem ją przecedzam i wychodzi mi zdrowa, sma... Pokaż więcej

Jak na mój gust to za mało kawy, ja zaparzam dwie kopiate łyżeczki niskodrazniącej astry, bo kawa ma wtedy łagodniejszy smak a wyraźniejszy aromat, potem ją przecedzam i wychodzi mi zdrowa, smaczna kawka :)

Zgłoś 15.11.2009 danka

Mleko to tak normalnie obniża poziom kofeiny, to jak ktoś chce porządnie rozbudzić się rano to powinien pić astrę bez mleka.

Zgłoś 31.07.2011 Pytajnik

POŁOWA TO POŁOWA, oznacza że jak jest całość, to są dwie połowy czyli 1/2 i 1/2. Pytanie: która część ma być tą mniejszą połową ????