Przepisy kulinarne Gotujemy z o2.pl

Kurczak na sposób grecki

Tekst i foto Król "Patelni" 02-07-2005

Porcje:Koszt:Trudność:Czas:Kaloryczność:
?8-10 złprosty80-90 min.?

Składniki:

Pierś z kurczaka (może być cały kurczak dla dużej rodzinki), indyka lub każde inne mięsko, łyżeczka musztardy, oliwa, oregano, sól, troszeczkę pieprzu i deczko papryki, z 4 ziemniaki, na koniec potrzebna będzie także cytryna.

Jak przyrządzić:

Mięso solimy i układamy w brytfance, przyprawiamy tzn. posypujemy oregano, dajemy troszeczkę pieprzu i znikome ilości papryki.
Obrane ziemniaki (nie ugotowane ziemniaki tylko surowe - dojdą w czasie pieczenia) przepaławiamy i układamy obok mięsa, ziemniaczki także posypujemy oregano i troszeczkę solimy, dajemy łyżkę musztardy i wszystko to polewamy oliwą. Po tych zabiegach całość wędruje do piekarnika na jakieś 90 min. Przed podaniem skrapiamy wszystko cytrynką i wcinamy. Smacznego.

Potrzebne przybory:

brytfanka i piekarnik lub prodiż elektryczny.
Prześlij do znajomego Wersja do druku

Komentarze

Zgłoś 20.07.2005 gienia

w jakiej temp. pic nalezy? Chyba dziś zrobię takiego kurczaka tem. włączę na 190 c.

Zgłoś 11.08.2005 karo

1. W ilu stopniach?

2. Czy przykryc?

Brzmi smakowicie...

Zgłoś 10.12.2006 Carmelitte

Jak najbardziej przykryć.

Kurczak wyszedł dobry, chociaż zdecydowanie za suchy... Ale nie wiem, może to kwestia tego, że za mało polałam go oliwą. Ale szczerze mówiąc to nie wiem, co on m... Pokaż więcej

Jak najbardziej przykryć.

Kurczak wyszedł dobry, chociaż zdecydowanie za suchy... Ale nie wiem, może to kwestia tego, że za mało polałam go oliwą. Ale szczerze mówiąc to nie wiem, co on ma wspólnego z Grecją ;)