Przepisy kulinarne Gotujemy z o2.pl

BLT kanapka

Tekst i foto Lech 10-03-2006

Porcje:Koszt:Trudność:Czas:Kaloryczność:
?15 złprosty10 min.wysoka

Składniki:

Chleb pełnoziarnisty, majonez, smażony bekon, sałata krucha lub masłowa, pomidor, cebula, ocet winny.
Opcjonalnie: pasta z awokado, jeśli ktoś lubi - ogórki konserwowe, pieprz

Jak przyrządzić:

Kromki chleba posmarować majonezem (lub tak jak w oryginale pastą z awokado, ale to droższa wersja), położyć liść sałaty. Na to smażony bekon, plaster lub 2 plastry pomidora, cebula w plastrach wcześniej nieco skropiona octem winnym. Popieprzyć, można też dodać plasterki ogórków konserwowych.

Potrzebne przybory:

nóż kuchenny, miseczki na składniki, duża deska

Jak podawać?

Podawać z ulubionym napojem: herbatą, piwem, czerwonym winem lub colą.

Uwagi:

Amerykańska kanapka BLT (Bacon, Lettuce, Tomato) ulubiona przez moją rodzinę. Nie jest to danie dietetyczne, ale zestawienie jest świetne, jeśli ktoś lubi zdecydowane smaki.

Czas przygotowania:

Zazwyczaj brakuje składników. Rodzina pochłania te kanapki w mig. Uwaga na częste kłótnie wśród biesiadników, kto zje ostatnią kanapkę.
Prześlij do znajomego Wersja do druku

Komentarze

Zgłoś 11.03.2006 lalapupu

zgadzam sie, to jest swietne polaczenie smakowe :D pychota :D ja akurat zapodalabym musztarde zamiast majonezu, ale to kwestia gustu. jesli chodiz o element avocafo, to mozna po prostu plasterki... Pokaż więcej

zgadzam sie, to jest swietne polaczenie smakowe :D pychota :D ja akurat zapodalabym musztarde zamiast majonezu, ale to kwestia gustu. jesli chodiz o element avocafo, to mozna po prostu plasterki zamiast pasty.

Zgłoś 14.03.2006 Lech

Trochę zmieniona wersja to kanapka "Dziki Zachód" pokazana wyżej na tej stronie.

Zgłoś 07.11.2006 iiwona

BLT(becon,letuce,tomato)serwowane w wiekszosci kawiarni,i barow(rzadziej restauracji)w Irlandii,Anglii i zapewne Stanach.Choc dobra jest...