Danie kubańskie
Porcje: | Koszt: | Trudność: | Czas: | Kaloryczność: |
---|---|---|---|---|
4 | 10 zł | prosty | 25-30 min. | - |
Składniki:
1 duża cebula, 1,5 szklanki ryżu, 2-3 parówki, 20-25 dkg pieczarek, pół puszki groszku konserwowego, 2-3 łyżeczki koncentratu pomidorowego, przyprawy: Vegeta, 1,5 szklanki zagotowanej wody, 2 łyżki oleju.Jak przyrządzić:
Przygotowanie składników:Cebulę pokroić w kostkę, parówki w pół talarki, pieczarki umyć i pokroić w talarki usmażyć.
Gotowanie:
Cebulę zeszklić, dodać ryż (surowy). Zeszklić (mały ogień). Wsypać pokrojone parówki, usmażone pieczarki i groszek. Wymieszać dodać koncentrat i łyżkę Vegety. Całość wymieszać i zalać wrzącą wodą. Wymieszać.
Uwagi:
Gotować na małym ogniu pod przykryciem, co jakieś czas mieszając, aby ryż nie przywarł do dna. Ryż ma wchłonąć wodę, jeżeli woda już wsiąknie a ryż dalej będzie twardy. Dolać pół szklanki wody.Jeśli wody będzie za dużo a ryż będzie już gotowy, mieszać cały czas bez przykrycia aż woda odparuje. Smacznego.

Chop suey
Kto zna chińskie knajpy w Stanach Zjednoczonych, zna sprawę. Chop suey to jedna z najpopularniejszych form chińskiego jedzenia w tym kraju. Mieszanka warzyw, do których wtyka się kawałki ryby, kurczaka czy cielęciny. I niby nic, ale proces powolnego duszenia warzyw w woku, dokładania kolejnych składników w odpowiedniej kolejności, w określonym momencie, i to podrzucanie warzyw! Po spróbowaniu i zachwycie nad kruchością składników zaczynamy rozumieć sens azjatyckich rytuałów kuchennych.

Sernik z arbuzem i melonem
Wszyscy lubimy domowe ciasta, niektórzy pieką je bez okazji. Od nas zależy czy ciasto będzie bardzo słodkie, czy mniej. Można to regulować owocami, wybierając te mniej słodkie lub zmniejszyć ilość cukru. Do sernika wybrałam arbuz i melon, owoce soczyste, umiarkowanie słodkie ale orzeźwiające. Takie owoce są rzadziej używane do ciast, ale pomysł okazał się trafiony i sernik wszystkim smakował.
Komentarze
Zgłoś 26.05.2009 annna,
noo, wiedze, ze rzeczywiscie wegetarianske! z parowka! :D
Zgłoś 14.09.2009 ja pierdacze,
a przy tym niesamowicie kubanskie :D
szczegolnie ze wzgl. na veete i groszek z puszki :D
Zgłoś 05.07.2011
W parówkach nie ma mięsa:D